Kam na výlet

Z našeho penzionu je to jen co by kamenem dohodil do Českého Ráje a Krkonoš. Zde je pár tipů na výlety do blízkého okolí.

Konecchlumí

Jednou z prvních památek, které si jistě každý všimne, je mohyla. Zde také začneme náš malý výlet. Ve výšce 419 m.n.m. stojí památník Vilému staršímu Konecchlumskému z Konecchlumí. Tento rytíř vlastnil obec v 17. století. Byl popraven 21.6.1621 na Staroměstském náměstí s dalšími 26 českými pány, kteří nesouhlasili s vládou Habsburků. Mohylu nechalo vystavět družstvo v roce 1907. Z pískovcových kvádrů byl vytvořen komolý jehlan na jehož vrcholu leží lev.
O více jak 100 metrů níže se vypíná barokní kostel sv. Petra a Pavla. Poprvé je zmiňován v roce 1355. Od té doby uplynulo už mnoho času. Může se chlubit  křížovou cestou akademického malíře Vladimíra Komárka, který ji kostelu věnoval. Obrazy sem byly umístěny krátce po rekonstrukci. Ta začala v roce 1998, dokončena byla o tři roky později a stála přes 9. milionů. Budeme-li pokračovat cestou dolů, mineme památník padlým, který stejně jako mohylu, navrhl sochař Jedlička z Vojic. Pomník byl odhalen v roce 1922. Oficiální stránky obce Konecchlumí naleznete zde.

Český ráj

Vstupní brána Českého ráje Prachov leží 17 km od našeho pensionu. V tomto romantickém kraji ležícím na středním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami - hrady, zámky a lidovou architekturou. A právě proto již v 19. století hosté lázní Sedmihorky začali tuto část země nazývat Český ráj. Oficiální stránky regionu Český ráj zde.

Jičín

V tomto krásném městě můžete shlédnout Valdickou bránu, Valdštejnský zámek, Valdštejnskou Lodžii, Jezuitskou kolej, židovské památky a další... Nezapomeňte navštívít Rumcajsovu ševcovnu. Oficiální stránky města Jičín zde. Další stránky s informacemi o Jičíně zde.

Hrad Kumburk

Zbytky gotického hradu asi 9 km od Jičína. Postaven počátkem 14. století. Oficiální stránky hradu Kumburk zde.

Lázně Bělohrad

Anenské slatinné lázně. Lázně se nacházejí 10 km od našeho pensionu. Oficiální stránky města Lázně Bělohrad zde.

Ostroměř

Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana, 5 km od našeho pensionu. Oficiální stránky obce Ostroměř zde.

ZOO Dvůr Králové

35 km od našeho pensionu. Oficiální stránky zoo zde.

Hradec Králové

30 km od našeho pensionu. Městské lázně s vlnobitím, kino CineStar, obří akvárium a další zajímavosti. Oficiální stránky města Hradec Králové zde.

Liberec

65 km od našeho pensionu. Botanická zahrada, zoologická zahrada, zábavné centrum Babylon. Odkaz na botanickou zahradu zde. Odkaz na Zoo Liberec zde. Odkaz na oficiální stránky města Liberec zde.